Profil LinkedIn

associate | adwokat

Dominika Chodkowska

Adwokat z zainteresowaniami zawodowymi obejmującymi szeroko rozumiane prawo nowych technologii i prawo umów.

Specjalizuje się w obszarach obejmujących umowy z zakresu IT, ochronę danych osobowych, prawo własności intelektualnej oraz doradztwo prawne w zakresie usług świadczonych drogą elektroniczną.

Jej praktyka skupia się na zapewnieniu kompleksowej pomocy prawnej klientom z branży technologicznej, wspierając ich w zrozumieniu i przestrzeganiu złożonych przepisów dotyczących nowych technologii.

Prywatnie lubi podróże i aktywny wypoczynek.

Doświadczenie

Dominika jest doświadczoną prawniczką, która od 10 lat specjalizuje się w świadczeniu kompleksowej obsługi doradztwa prawnego dla podmiotów gospodarczych. Posiada bogate doświadczenie zdobyte w renomowanych warszawskich kancelariach prawnych, gdzie skupiała się na obsłudze projektów wdrożeniowych związanych z nowymi technologiami oraz przygotowywaniu umów z zakresu własności intelektualnej i technologii informatycznych, w tym umów wdrożeniowych i dystrybucyjnych, a także regulaminów i innych dokumentów dotyczących usług świadczonych drogą elektroniczną.

Dominika zajmowała się także kompleksową obsługą w zakresie ochrony danych osobowych, w tym prowadzeniem audytów i wdrożeń zgodności z RODO, obsługą incydentów, analizą przepływów danych osobowych oraz bieżącą obsługą w tym obszarze. Brała udział w wielu procesach badania due diligence związanych z powyższymi specjalizacjami, co pozwoliło jej zdobyć bogatą wiedzę praktyczną i doświadczenie w tych obszarach.

Wykształcenie

  • Szkoła Główna Handlowa – Metody ilościowe w ekonomii i systemy informacyjne (licencjat)
  • Szkoła Główna Handlowa – Finanse i rachunkowość (magister)

  • Uniwersytet Warszawski – Prawo (magister)

Zrzeszenia

Izba Adwokacka w Warszawie – adwokat

Języki

  • polski
  • angielski