Z ekscytacją przyglądamy się rozwojowi w polskim sektorze kryptowalut: projektowi nowej ustawy o kryptoaktywach. Naszym zdaniem jest to krok w bardzo dobrym kierunku dla naszego kraju i branży.

Przejrzystość i Bezpieczeństwo

Nowa ustawa ma na celu wprowadzenie jasnych ram prawnych dla działalności związanej z kryptoaktywami, co jest kluczowe dla zapewnienia bezpieczeństwa i zaufania w tej szybko rozwijającej się przestrzeni. Przejrzystość regulacyjna otwiera drzwi dla inwestorów i przedsiębiorstw, umożliwiając im bezpieczne i przewidywalne działanie na rynku kryptowalut. Nowa polska ustawa o kryptoaktywach będzie powiązana z regulacjami MiCA (Markets in Crypto-Assets), które są częścią większego unijnego pakietu regulacyjnego dotyczącego rynku kryptoaktywów.

Innowacje i Rozwój

Jesteśmy przekonani, że jasne zasady będą sprzyjać innowacjom i rozwiną lokalny ekosystem kryptowalut. Nowa ustawa stanowi pewien fundament, na którym polskie start-upy i technologiczne firmy będą mogły budować oraz rozwijać swoje nowe produkty i usługi, które wykorzystają potencjał kryptoaktywów.

Pozycjonowanie Polski na arenie międzynarodowej

Wdrażając przemyślane regulacje, Polska ma szansę stać się ważnym ośrodkiem dla globalnej społeczności krypto i blockchain, przyciągając inwestycje i talenty z całego świata. Polskie startupy branży blockchain będą mogły łatwiej rozwijać się w kraju, a nie za granicą.

Dialog między sektorem publicznym a prywatnym

Kluczowe znaczenie ma tutaj kontynuacja dialogu między rządem a przedstawicielami branży, aby zapewnić, że ustawa będzie wspierała zarówno bezpieczeństwo, jak i innowacyjność. Musimy pochwalić się, że my również wnosimy swój wkład w ten rozwój, bowiem Wojciech Ługowski i jego zespół prawników specjalizujących się w prawie finansowym i technologicznym, uczestniczą m.in. w pracach grupy roboczej MiCa FinTech Poland.

W przypadku pytań i sugestii, zapraszamy do kontaktu z Wojciechem Ługowskim.